Jesteśmy subiektywni...

JESTEŚMY SUBIEKTYWNI...

Informacja o finansowaniu

Marcin Stępniewski kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Kielc

Kielecki radny, przedsiębiorca i urzędnik Marcin Stępniewski został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Kielc. W poniedziałek, 26 lutego w Targach Kielce zaprezentowano także kandydatów do rady miasta.

Kandydaturę Marcina Stępniewskiego ogłosiła Anna Krupka, szefowa ugrupowania w regionie. Hasło wyborcze przygotowane na czas kampanii to: „Prezydent nowych Kielc”.

– Nasz kandydat na prezydenta i kandydaci na radnych to połączenie młodości i doświadczenia, połączenie energii i pracowitości, a przede wszystkim szerokich kompetencji. Kielce mają wszelkie narzędzia, które mogą zmienić dotychczasową politykę i przywrócić miasto na ścieżkę rozwoju. My będziemy te narzędzia wykorzystywać – powiedziała.

Marcin Stępniewski podziękował Annie Krupce za ogromny kredyt zaufania i możliwość wystartowania w wyborach. Podkreślił, że z Kielcami jest związany od urodzenia  i całe życie spędził w stolicy województwa świętokrzyskiego.

– Kielce to miasto, w którym przeżyłem te smutne i te najszczęśliwsze chwile w życiu, znam je jak własną kieszeń. Tu chciałbym doczekać starości z moją żoną Olą, chciałbym w tym mieście rozkochać swoje dzieci: Wojtka i Ulę, tak że jak już będą świadomie podejmować decyzje, żeby chciały tu żyć, założyć rodziny i rozwijać się zawodowo – powiedział.

Jego zdaniem Kielce potrzebują zmiany jakościowej w zarządzaniu i wizji, która pozwoli miastu rozwijać się i zatrzymać młodych kielczan.

– Kielce muszą być stolicą regionu, która napędza całe województwo świętokrzyskie, w której mieszkańcy są dumni ze swojego miasta i mogą się nim chwalić – stwierdził.

Wraz ze współpracownikami, ekspertami i po wielu rozmowach z mieszkańcami stworzył „Nową wizję Kielc” – plan, zawierający pomysły na poprawę sytuacji w mieście, podzielony na kilka kluczowych obszarów, dotyczących m.in. rozwoju, finansów, potrzeb osób z niepełnosprawnościami, komunikacji, urzędu, edukacji, zieleni, czy sytuacji rodzin.

– Już od poniedziałku będziemy prezentować „Nową wizję Kielc” mieszkańcom naszego miasta. Jako pierwszy przedstawimy punkt o finansach i rozwoju. Kielce potrzebują pieniędzy i konkretnego, możliwego do zrealizowania planu. My go mamy i będziemy pokazywać krok po kroku – zapewnił.

Marcin Stępniewski zapowiedział również, że rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie z jego strony bardzo aktywna.

– Zarówno ja, jak i wszyscy kandydaci na radnych i wolontariusze będziemy każdego dnia od rana do wieczora przekonywać mieszkańców, że „Nowa wizja Kielc” to coś, co może przywrócić miasto na ścieżkę rozwoju. Będziemy tam, gdzie kielczanie wypoczywają, gdzie robią zakupy i gdzie pracują – zadeklarował.

W czasie konferencji prasowej przedstawiono także kandydatów na radnych z pierwszych dwóch miejsc w każdym okręgu. W okręgu nr 1 są to Piotr Kisiel i Daniel Walas, w okręgu nr 2 Marcin Stępniewski i Natalia Rajtar, w okręgu nr 3 Jarosław Karyś i Dariusz Kozak, w okręgu nr 4 Anna Jaworska-Dąbrowska i Wiesław Koza, a w okręgu nr 5 Arkadiusz Ślipikowski i Michał Płatek.

Marcin Stępniewski ma 31 lat. Jest prawnikiem, przedsiębiorcą i urzędnikiem, a od 2018 roku pełni funkcję radnego w Radzie Miasta Kielce. Jest przewodniczącym klubu PiS w RM. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując na sektorze prywatnym, a następnie został współudziałowcem spółki, w której przez trzy lata pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Pełnił także funkcję doradcy wojewody świętokrzyskiego, a aktualnie jest zastępcą Komendanta ŚWK OHP w Kielcach. Ma żonę Aleksandrę i dwoje dzieci: Wojciecha i Urszulę.

Najnowsze

Dzień Dziecka nie taki radosny

Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako święto rozpowszechniające ideały stojące za prawami dziecka...

Polak uwolniony z więzienia w Kongo

Jeszcze wczoraj przetrzymywany był w nieludzkich warunkach w więzieniu w Demokratycznej Republice Konga. Dzisiaj może odetchnąć z ulgą będąc...

Podróżnik skazany na dożywocie w Kongo

52-letni Polak Mariusz Majewski został skazany na dożywocie w Demokratycznej Republice Konga za podejrzenie o szpiegostwo. Do opinii publicznej...

Największa impreza skautowa na świecie odbędzie się w Polsce

Jamboree to międzynarodowe wydarzenie skautowe, które odbywa się co 4 lata w różnych częściach świata. W każdej edycji bierze...

Poznaliśmy trzeciego wiceprezydenta Kielc

Dr Bartłomiej Zapała został powołany na trzeciego wiceprezydenta Kielc. Tę decyzję Agata Wojda ogłosiła w piątek, 17 maja. Będzie...

Powiązane artykuły