Jesteśmy subiektywni...

JESTEŚMY SUBIEKTYWNI...

Informacja o finansowaniu

Marcin Stępniewski: nie będę prezydentem polityków, tylko prezydentem mieszkańców

w kategorii

– Nie będziemy wykonywać instrukcji z centrali, od polityków, tylko będziemy wsłuchiwali się w głosy mieszkańców – zapewnił w poniedziałek, 15 kwietnia kandydat na prezydenta Kielc Marcin Stępniewski.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się pod kieleckim Urzędem Miasta kandydat Prawa i Sprawiedliwości przedstawił Nową Wizję Prezydentury – czyli zbiór zasad i pomysłów, które zamierza realizować jako prezydent Kielc.

– Spotykamy się tu nieprzypadkowo, bo moja kontrkandydatka Agata Wojda rozpoczęła od wczoraj ściąganie polityków z pierwszych stron gazet. U nas polityków nie ma, są samorządowcy, mieszkańcy Kielc i taka to będzie prezydentura – podkreślił Marcin Stępniewski.

Dodał, że spotkanie z mediami jest odpowiedzią na ostre ataki w sieci, których obiektem stał się w ostatnich dniach. Krytycy zarzucają mu, że jako prezydent będzie marionetką w rękach partii, do której należy.

– Tak jak Agata Wojda wywodzę się z konkretnego środowiska politycznego, ale jak wygram wybory, to będę prezydentem kielczan – w przeciwieństwie do niej. Wiemy, że w najbliższych dniach ma tu być taki najazd Hunów z centrali, mają przyjechać najważniejsi politycy, a ja się temu sprzeciwiam – to kielczanie powinni decydować o tym, kto zostanie prezydentem, jak będzie wyglądać nasze miasto, jak będzie zarządzane, a nie osoby zupełnie niezwiązane z Kielcami – powiedział Marcin Stępniewski.

Jego zdaniem ostatnie działania Agaty Wojdy świadczą o tym, że może ona być uzależniona od wytycznych swoich politycznych patronów.

Marcin Stępniewski zapowiedział także większą otwartość w stosunku do mieszkańców.

– Wczoraj przeprowadziłem pierwszy raz transmisję live jako kandydat na prezydenta i uznałem, że to świetny pomysł i jako prezydent będę kontynuował takie spotkania. Raz w miesiącu będą odbywały się rozmowy z mieszkańcami w sieci, żeby zderzyć się z krytyką, wsłuchać się w ich głosy. Ale ponieważ nie każdy ma internet, to będziemy rozmawiali także na kieleckich osiedlach. Deklaruję, że jeśli zostanę prezydentem, to nie będę zamknięty w gabinecie w Urzędzie Miasta. Również moi współpracownicy będą regularnie rozmawiać z mieszkańcami, żeby poznać ich potrzeby i następnie je zaspokajać – powiedział.

– Choć to mi się zarzuca, że nie będę otwartym prezydentem, to już jako radny pokazałem, że potrafię stanąć w opozycji do mojego środowiska politycznego. Dziś jesteśmy razem, bo choć umiemy się wewnętrznie spierać, to finalnie umiemy się też wspierać. Jeśli trzeba, to biorę pełną odpowiedzialność za swoje czyny i zawsze staję po stronie kielczan i naszego miasta – dodał.

Zdaniem Marcina Stępniewskiego rozwiązywanie spraw mieszkańców powinno stać ponad podziałami politycznymi. Zaprotestował przeciwko upolitycznianiu samorządu.

– Ufam, że ja jako prezydent będę w stanie przekonać większość Rady Miasta, by zmieniać miasto na lepsze. Nowa Wizja Kielc to program apolityczny, realizujący potrzeby mieszkańców, bo był tworzony przez kilka ostatnich lat podczas rozmów z nimi. Jeśli dobre propozycje będą składali radni z Platformy, z Lewicy, z Przyjaznych Kielc to również będziemy je realizować, niezależnie od ich pochodzenia politycznego  – powiedział.

Zadeklarował także, że wszystkie stanowiska w Urzędzie Miasta będą obsadzane w trybie konkursowym – łącznie ze stanowiskami wiceprezydentów.

– Marek Materek w Starachowicach pokazał, że to możliwe. To stanowiska polityczne, ale zdecydowanie powinny też być merytoryczne, wiceprezydentami mogą zostać osoby z mojego środowiska politycznego, ale za nimi musi iść wiedza, doświadczenie i kompetencje – zaznaczył.

 

Najnowsze

Dzień Dziecka nie taki radosny

Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako święto rozpowszechniające ideały stojące za prawami dziecka...

Polak uwolniony z więzienia w Kongo

Jeszcze wczoraj przetrzymywany był w nieludzkich warunkach w więzieniu w Demokratycznej Republice Konga. Dzisiaj może odetchnąć z ulgą będąc...

Podróżnik skazany na dożywocie w Kongo

52-letni Polak Mariusz Majewski został skazany na dożywocie w Demokratycznej Republice Konga za podejrzenie o szpiegostwo. Do opinii publicznej...

Największa impreza skautowa na świecie odbędzie się w Polsce

Jamboree to międzynarodowe wydarzenie skautowe, które odbywa się co 4 lata w różnych częściach świata. W każdej edycji bierze...

Poznaliśmy trzeciego wiceprezydenta Kielc

Dr Bartłomiej Zapała został powołany na trzeciego wiceprezydenta Kielc. Tę decyzję Agata Wojda ogłosiła w piątek, 17 maja. Będzie...

Powiązane artykuły