Jesteśmy subiektywni...

JESTEŚMY SUBIEKTYWNI...

Informacja o finansowaniu

Wybory samorządowe 2024. Wiemy, kto zdobył mandat radnego w Kielcach

w kategorii

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała pełne wyniki wyborów do kieleckiej Rady Miasta. Wybory w stolicy województwa wygrało Prawo i Sprawiedliwość, tuż za nim jest Koalicja Obywatelska. 

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 30,21% głosów, a Koalicja Obywatelska 28,87%. Podium zamyka komitet Macieja Burszteina Przyjazne Kielce z wynikiem 14,90%. Czwarte miejsce zajęła Trzecia Droga PSL-PL2050 z wynikiem 9,10% głosów, a tuż za tym ugrupowaniem komitet Kamila Suchańskiego Bezpartyjni Koalicja dla Kielc, który zdobył 8,25% głosów. KKW Lewica otrzymała 6,53% głosów, a stawkę zamyka KWW Razem dla Kielc z wynikiem 2,14% głosów.

W Okręgu 1 obejmującym m.in. Śródmieście mandaty zdobyli Piotr Kisiel (PiS), Elżbieta Hermanowska (PiS), Agata Wojda (KO), Katarzyna Czech-Kruczek (KO) i Maciej Jakubczyk (Przyjazne Kielce).

W Okręgu 2 obejmującym m.in. osiedle Ślichowice, Niewachlów i Herby mandaty zdobyli Marcin Stępniewski i Natalia Rajtar (PiS), Karol Wilczyński (KO), Kamila Wojda-Misiuda (KO) i Dariusz Gacek (Przyjazne Kielce).

W Okręgu 3 obejmującym m.in. osiedla Na Stoku i Świętokrzyskie mandaty zdobyli Jarosław Karyś i Kozak Dariusz (PiS), Kamil Żurek i Zapała Katarzyna (KO) i Anna Mazur Kałuża (Przyjazne Kielce).

W Okręgu 4 obejmującym m.in. KSM i Barwinek mandaty zdobyli Anna Jaworska-Dąbrowska i Wiesław Koza (PiS), Marcin Chłodnicki (Lewica) oraz Michał Piasecki i Jarosław Machnicki (KO).

W Okręgu 5 obejmującym m.in. Białogon, Podkarczówkę i Pakosz mandaty zdobyli Arkadiusz Ślipikowski i Michał Płatek (PiS), Wiktor Pytlak i Katarzyna Kaleta (KO) oraz Maciej Bursztein (Przyjazne Kielce).

Tym samym skład Rady Miasta w kadencji 2024-2029 będzie wyglądał następująco: PiS – 10 mandatów, KO – 10 mandatów, Przyjazne Kielce – 4 mandaty i Lewica – 1 mandat.

Najnowsze

Dzień Dziecka nie taki radosny

Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako święto rozpowszechniające ideały stojące za prawami dziecka...

Polak uwolniony z więzienia w Kongo

Jeszcze wczoraj przetrzymywany był w nieludzkich warunkach w więzieniu w Demokratycznej Republice Konga. Dzisiaj może odetchnąć z ulgą będąc...

Podróżnik skazany na dożywocie w Kongo

52-letni Polak Mariusz Majewski został skazany na dożywocie w Demokratycznej Republice Konga za podejrzenie o szpiegostwo. Do opinii publicznej...

Największa impreza skautowa na świecie odbędzie się w Polsce

Jamboree to międzynarodowe wydarzenie skautowe, które odbywa się co 4 lata w różnych częściach świata. W każdej edycji bierze...

Poznaliśmy trzeciego wiceprezydenta Kielc

Dr Bartłomiej Zapała został powołany na trzeciego wiceprezydenta Kielc. Tę decyzję Agata Wojda ogłosiła w piątek, 17 maja. Będzie...

Powiązane artykuły